Çocuklarda iştah açımı nasıl olur

Oksijen çocuklar için çok önemlidir. Evinizi iyi havalandırın. Çocuğunuzun burnu tıkalı ise, serum fizyolojik hazırlayın. 1 bardak suyu cezvede kaynatın. Tam kaynamaya başladığı zaman, çay kaşığının ucu ile, tuzu suya karıştırın. Soğuyunda, çocuğunuzun burnuna damlatın.

Taze zencefil, çok iyi bir iştah açıcıdır. Taze zencefili, yemeklerine ve çorbalarına 1 dilim katın.

Okaliptüs yağı ile, çocuğunuzun odasında buhar yapın. Suyun içine, bir kaç damla damlatın. Kalorifer peteğinin üzerine koyun.

İştah açmak için yapılması gerekenler

Yemek vakti geldiğinde canınız bir türlü sofraya oturmak istemiyorsa, yemek yemek sizin için işkenceye dönüyorsa önerilerimizi uygulamaya ne dersiniz?

. Yemeklerinizi arkadaşlarınız ve ailenizle yemeyi deneyin ve yemeğin hazırlanması sırasında onlara yardımcı olun.

. Peynir, kraker, puding, yağlı tohumlar gibi sağlıklı ve yanınızda bulundurmanız kolay atıştırmalar edinin.

. Sık aralıklarla yemek yiyin (yaklaşık 2 saatte bir).

. Çok fazla aç olmadığınız dönemlerde sevdiğiniz besinleri tüketin. İyi hissettiğinizde mümkün olduğu kadar çok yemeye çalışın. Genellikle sabahları daha enerjik olursunuz ve iştahınız da daha açık olur.

Continue reading

ömer çoşkun çocuklarda iştah açma yöntemleri

ÇOCUKLARIN İŞTAHINI AÇMAK İÇİN : Oksijen çocuklar için çok önemlidir. Evinizi iyi havalandırın. Çocuğunuzun burnu tıkalı ise, serum fizyolojik hazırlayın. 1 bardak suyu cezvede kaynatın. Tam kaynamaya başladığı zaman, çay kaşığının ucu ile, tuzu suya karman çorman yapın. Soğuyunda, çocuğunuzun burnuna damlatın.

Taze zencefil, çok iyi bir iştah açıcıdır. Taze zencefili, yemeklerine ve çorbalarına 1 dilim katın.

Okaliptüs yağı ile, çocuğunuzun odasında buhar yapın. Suyun içine, bir kaç damla damlatın. Kalorifer peteğinin üzerine koyun.

Doğru beslenme ile iştahınızı açın

Kişniş iştahınızı açmak için en iyi yiyecektir. Taze kişniş meyvesinin ve otunun tahtakurusunu andıran çok kötü bir kokusu vardır. Kurutulduktan sonra bu koku kaybolur. 3 gram kurutulmuş kişniş ve kişniş çekirdeği 1/4 litre kaynar suya bırakılır. 10 dakika bekletilerek içilirse iştah açar.

Kantaron iştahı çar, hazımsızlıkları giderir.

Karabiber iştahsızlığa karşı son derece etkilidir. Ayrıca hazmı kolaylaştırır.

Kavun, kereviz, kimyon, maydanoz ve melisa otu iştah açar.

Kırmızı yaban mersini meyvelerinden yapılan komposto iştahı açar, vücut kırgınlığını giderir.

Ananas tohumlarından elde edilen anason yağı iştah açıcıdır, harareti söndürür.

Ceviz yapraklarından yapılan çay iştahı açar, mideyi kuvvetlendirir.

Yemeklerden önce çorba ve soda içmekten kaçının. Çünkü bunlar size doygunluk hissi verir, diğer besin öğelerinizi yemenizi önler.

Continue reading

İştah nasıl açılır

Bir türlü kilo alamayan çocuk ve yetişkin vardır. Kilo alamamaktan muzdarip bu kişiler için;

İştah Açan Yiyecek ve Bitkiler :

* Adaçayı yapraklarından elde edilen toz iştahsızlığı önler.

* Anason tohumlarının yenmesi iştahı arttırır.

*Ananas tohumlarından elde edilen anason yağı iştah açıcıdır, harareti söndürür.

* Andız otu iştah açar. Ardıç meyveleri iştahı arttırır, hazımı kolaylaştırır.

Continue reading

İştah açıcı bitkiler

istah acici İştah açıcı bitkiler

Güçlenmeye ve besin takviyesine çok ihtiyaç duyduğunuz safalarda canınız hiç bir şey yemek istemiyorsa, iştah açıcı bitkilerden bir tanesini tercih ederek, bu sorunu kolayca çözüme vardırırır.

* Adaçayı yapraklarından elde edilen toz iştahsızlığı önler.

* Anason tohumlarının yenmesi iştahı artırır.

* Anason tohumlarından elde edilen anason yağı iştah açıcıdır, harareti söndürür.

* Andız otu iştah açar.

Continue reading

Kilo almanın değişik yöntemleri

kilo alma teknikleri 264x300 Kilo almanın değişik yöntemleri

Çoğumuzun derdidir kilo almak, fakat bizim kilo alma derdimiz varken bir de kilo alamayanlar var. Haberimizde göz gezdirelim Sevgili Arkadaşlar.

Kilo alma yöntemleri için öneriler. Sürekli olarak zayıflamak isteyenlerin gündeme gelmesine rağmen kilo almaya ihtiyaç duyanların sayısı da azımsanmayacak durumdadır. Kilo almak kilo vermekten de daha zor olmaktadır. ”Çok zayıfım kilo almak istiyorum ” ya da” kilo almak istiyorum ama bir türlü başaramıyorum ” diye yakınan birçok kişi vardır.

Bunun sebeplerinden biri de zayıflık sorunu yaşayan kişilerin zayıflıklarının nedenlerini araştırmadan çoğu zaman sabırsızca giriştikleri kilo alma çabalarıdır. Bu yüzden kilo alma isteği olan kişilerin öncelikli olarak bu sorunun yanıtını araştırmaları gerekir ve bu sorunlarını kendi başlarına değil doktor yardımı alarak çözmeyi düşünmeleri daha doğru bir yaklaşım olacaktır. Kısaca özetlemek gerekirse önce sorunun kaynağı bulunmalı varsa eğer sonrada kilo almayı engelleyen bu sorunun giderilmesi amaçlanmalıdır.

Continue reading

Kan vermek kilo alma nedeni mi ?

Kan vermek Kan vermek kilo alma nedeni mi ?

Kan vermenin kilo aldırıp almayacağı halk arasında tartışılan sorulardan bir tanesi olmuştur her zaman. Kan vermenin kilo vermeye yardımcı olduğunu düşünen kişiler sağlıksız şekilde sadece kilolarından kurtulmak için kan verirler.

Kan vermek kilo aldırır mı?

Ancak yetişkin bir insanın doktor kontrolünde yılda 3 defa kan vermesi sağlığı için önemlidir. 3 defanın üzerinde kan veren kişilerde sağlık problemleri, kansızlık gibi sorunlar ortaya çıkabiliyor. Kan vermeden önce doktorunuza danışarak önce tavsiyelerini almanız gerekiyor.

Hepinize sağlıklı günler geçirmeniz dileklerimizi iletiyoruz..

Kilo aldırıcı besinler bunlardan oluşuyor

kilo aldırıcı besinler 246x300 Kilo aldırıcı besinler bunlardan oluşuyor

İbrahim Saraçoğlu‘dan kilo almak için yapılacaklar listesi. Kilo alırken önemli olan nokta sizinde bildiğiniz gibi SAĞLIKLI kilo almak demektir. Yoksa aldığınız kilolar sizi sağlığınızdan edebilir meleklerim…iştahı olmayanlar,kilo almak isteyenler için kilo aldırıcı besinler buyrun bol boll yiyin kilo aldırıcı besinlerde kilo alın zayıflıkta şişmanlıkta iyi bir şey degildir……

Continue reading

Evlilikte kilo aldıran nedenler

Evlilikte kilo Evlilikte kilo aldıran nedenler

Evlendikten sonra bay – bayan herkes kilo almaktan şikayet eder. Evlilik döneminde kilo almamıza sebep olan etmenleri araştıran uzmanlar, kilo aldıran 3 tuzağı bizlerle paylaştılar Sevgili Arkadaşlar.

Evlilikte kilo aldıran sebepler

ÖNCE AÇLIK KAMPLARI
TUZAK 1
Cosmopolitan Dergisi’nde yer alan habere göre, çoğu zaman evlilikle birlikte hızla kilo almanın temeli, nişanlılık döneminde yapılan dönemlik ölümcül gelinlik diyetlerine dayanıyor. Pek çok kadın, bu dönemde ideal kilosunun altına iniyor. Bu tempoyu sonsuza dek koruyamayıp kilo alıyorsunuz. Beslenme uzmanlarına göre, hayatımızın hiçbir döneminde kısa sürede aşırı kilo verdiren şok rejimlere başvurmamak gerekiyor. Sağlıklı olan, kilo verme işini uzun bir vadeye yaymak, acele etmemek ve sonra da bunu titizlikle korumak.

EŞE AYAK UYDURMAK
TUZAK 2
Beslenme uzmanları, kadınların evlilikle beraber eşleriyle aynı sıklıkla ve aynı miktarlarla yemek yemeye başladıklarını hatırlatıyorlar. Yenen yiyeceklerin bir özelliği de bekarlık dönemine göre daha yüksek kalorili ve daha sağlıksız olması. Uzmanlar, bu durumu tersine çevirmenin en iyi yolunun yemeğinizin porsiyonların ölçüsüne dikkat etmek ve mümkünse çok kalorili yiyecekleri sadece ona göre pişirmek olduğunu söylüyorlar.

Continue reading