İştah açıcı bitki çayları

iştah açıcı bitki çayları 150x150 İştah açıcı bitki çayları

İştah açmak için bir çok yönteme baş vuranlar Arkadaşlarım için bu yazımızda iştah açıcı bitki çaylarını sizlere sunacağım. Hepinizin dikkatle takip edeceği bir konu olduğunu

ADAÇAYI

Mide va bağırsak gazlarını giderir. Mide bulantısını keser. Hazım sisteminin düzenli çalışmasını sağlar. Boğaz, bademcik ve dişeti iltihaplarını giderir. Bakterilere, virüslere, mantar hastalıklarına karşı etki gösterir. Göğsü yumuşatır. Astımdaki sıkıntıları geçirir. İdrar ve ter söktürür. Hazım sisteminin daha iyi çalışmasını sağlar. Banyo suyuna katılıp yıkanılırsa; zindelik verir. Günde, 3 kahve fincanından fazla içilmemelidir.

ALTINOTU ÇAYI

Böbrek taşlarını eritici, idrar söktürücüdür. Ödem, albümin, mesane iltihabını giderir. Romatizma, safra kesesi, idrar yolu ve prostat iltihaplarını giderir. Eklem ağrılarını giderir. Antiseptik ve doğal bir antibiyotiktir.

AMBER ÇİÇEĞİ KUŞBURNU MEYVELİ ÇAYI

Şeker hastalığına faydalıdır. Sindirim sistemini rahatlatır. Kramp ve adale ağrılarına faydalıdır. Afrodizyak etkisi vardır. Sinir sistemi yatıştırıcı ve anspazmatik etkisi vardır, idrar yolu enfeksiyonunu önler. Yüksek derecede C vitamini içerir. Vücudun savunma sistemini güçlendirir. Yorgunluğu giderir.

Continue reading

Doğal kilo alma yolları

doğal kilo alma yolları 150x150 Doğal kilo alma yolları

Günümüzde aslında bir çok kişi fazla kilolardan şikayetci olurlar. Ama iştahsızlık sorunu çeken ve kilo almayı beceremeyen arkadaşlarımızda bulunuyor. Bizde site isimiz gibi iştah açıcı sitesi olarak bu arkadaşlarımıza, doğal bir şekilde nasıl kilo alınacağını söyleyeceğiz.

Şişmanlık toğlumu ilgilendiren önemli problemlerden biri olmuştur. Bugün tüm dünya şişmanlığa karşı savaş açmış durumda olduğunu söyleyebilirim. Bununla birlikte toplumun daha az kısmını ilgilendiren “zayıflık” da önemli problemlerden biridir. Zayıflık problemi çekenlerin kilo almaları kolay bir olay değildir.

Zayıflık durumunda boya göre ağırlık %15–20 nin altına düşmüştür. Bunun bir çok nedeni olabilir. Başlıca nedenleri; iştahsızlık nedeni ile yetersiz beslenme, aşırı hareket, sindirim bozuklukları, kanser gibi hastalıklar, stres, depresyon gibi psikolojik problemlerdir.

Continue reading

Bebeklerde iştah açıcı şurup

bebek istah surubu 150x139 Bebeklerde iştah açıcı şurupBir çok Anne bebeklerinin iştahsız olmasından yakınırlar. Bu durum başına gelen anneler için bu yazımızda bir takım bilgileri paylaşacağız. Sevgili anneler çocuklarınızın iştahının açık olmasını istiyorsanız, bu yazımızı dikkatli bir şekilde okuyun.

Anne ve Bebek Sağlığı İçin: Omega-3

Her mevsim alınması önerilen Omega-3 yağ asitleri, annelerin doğum öncesi ve sonrası sağlığında, çocuğun ise zihinsel ve bedensel gelişiminde önemli rol oynuyor. Anne ve bebekteki Omega-3 eksikliğini gidermek için, sadece soğuk denizlerde yaşayan balıklarda yüksek oranda bulunan Omega-3 yağ asitleri takviyesi gerekiyor.Önemli bir Omega-3 deposu olan Seven Seas’in şurup ve kapsül formundaki ürünleriyle bu eksikliği gidermek mümkündür.

Kolay içilebilmesi için portakal suyu ve kiraz aromasıyla tatlandırılan Seven Seas’in çocuk sağlığına olumlu etki yapmaktadır. Yetersiz uyku düzeni ve olumsuz davranış gibi hiperaktivite belirtileri gösteren, dikkat eksikliği ve okuma güçlüğü problemi olan çocuklarda Seven Seas kullanımı, belirtilerin aza indirilmesinde etken oluyor.

Omega 3 nasıl etki ediyor?

Bebeklerde beyin gelişiminin büyük kısmı, hamileliğin son 3 ayında ve doğumdan sonraki 12 ayda meydana geliyor. Anne sütü bu süre boyunca bebek için tek besin kaynağı olduğundan, annenin aldığı Omega-3 takviyesi, bebeklerde beyin gelişimini destekliyor, iştahsızlığı ve huzursuz uyku dönemlerini azaltıyor. Eğer anne hamilelik ve emzirme döneminde bebeğin gereksinimini karşılayacak oranda Omega-3 almazsa, vücundaki depoları kullanmaya başlıyor.

İştah açıcı besinler hangileri

iştah açıcı besinler İştah açıcı besinler hangileri

Bir çok kişi iştahı’nın açık olmadığından şikayetci oluyor günümüzde. Bizde iştah açıcı sitesi olarak, bu kişiler için iştah açıcı besinlerin hangileri olduguna değindik. Şimdi hep beraber iştah açan besinlere bir göz atalım Sevgili Arkadaşlar.

Kilo almak biraz olsun zayıflıktan kurtulmak isteyenlere yazılmış güzel bir yazı olacak. Bu besinlerle acıkmanızı sağlaya bilirsiniz.İşte uzman lar tarafından önerilen iştah açıcı besinler karşınızda ;

Tuz: İştahınızın açılmasına yardımcı olur. Tuzlu bir besinin hemen arkasından tatlı bir besin tüketme ihtiyacı hissedersiniz. Bunun nedeni kan şekerinizdeki iniş çıkışlardır. Aşırı tuz tüketiminden uzak durunuz.

Kırmızı biber(acı biber): Diğer bir iştah açıcı besin maddesi de acı biberdir. Acı biber tükettiğinizde doygunluk hissinizi anlamanız zor olmaktadır.

Continue reading

iştah açıcı şuruplar nelerdir

iştah açıcı şuruplar 300x254 iştah açıcı şuruplar nelerdir

İştah açmak için etkili şuruplar eczanede bulunmaktadır. Bizde iştah açıcı sitesi olarak bu şuruplara bu yazımızda biraz değinmek istedik. İşinize yarayacağına eminim arayanın tam istediği bir konu olacak. Merak edenler aşağıya mauslarını yöneltip konuyu takip edebilirler.

Unadix 3 Şurup 125 ml – Armut Aromalı

İçerik :

3.75 gram şeker akçaağacı şurubu,
0.53 gram kır iğdesi,
225 miligram yulaf,
75 miligram boyotu,
37.6 miligram centiyana kökü,
37.6 miligram zencefil,
150 miligram mavi-yeşil alg bulunur.

Kullanım Şekli :

3 Yaş ve Öncesi: yemeklerden sonra 1 ölçek kaşık
4-6 Yaş arası: Yemeklerden sonra 2 ölçek kaşık
6 Yaş ve Sonrası: Yemeklerden sonra 3 ölçek kaşık

Continue reading

İştahınızı açmak için değerli öneriler

Yemek yemek 200x300 İştahınızı açmak için değerli öneriler

İştahını açmak isteyen Sevgili Arkadaşalar. İştah açan formüllerin bulunduğu sitemize hoş geldiniz. Bu konumuzda sizlere altın değerinde önerileri sizlerle paylaşacağız.

İştahını açmak isteyen sevgili Arkadaşlarım bu konuya dikkatli bir şekilde bakmaları gerekmektedir.

• Yemeklerinizi arkadaşlarınız ve ailenizle yemeyi deneyin ve yemeğin hazırlanması sırasında onlara yardımcı olun.

• Peynir, kraker, puding, yağlı tohumlar gibi sağlıklı ve yanınızda bulundurmanız kolay atıştırmalar edinin.

• Sık aralıklarla yemek yiyin (yaklaşık 2 saatte bir).

Continue reading

Kilo alma teknikleri

kilo alma teknikleri 264x300 Kilo alma teknikleri

Çoğumuzun derdidir kilo almak, fakat bizim kilo alma derdimiz varken bir de kilo alamayanlar var. Haberimize göz atalım.

Kilo alma yöntemleri için öneriler. Sürekli olarak zayıflamak isteyenlerin gündeme gelmesine rağmen kilo almaya ihtiyaç duyanların sayısı da azımsanmayacak durumdadır. Kilo almak kilo vermekten de daha zor olmaktadır. ”Çok zayıfım kilo almak istiyorum ” ya da” kilo almak istiyorum ama bir türlü başaramıyorum ” diye yakınan birçok kişi vardır.

Bunun sebeplerinden biri de zayıflık sorunu yaşayan kişilerin zayıflıklarının nedenlerini araştırmadan çoğu zaman sabırsızca giriştikleri kilo alma çabalarıdır. Bu yüzden kilo alma isteği olan kişilerin öncelikli olarak bu sorunun yanıtını araştırmaları gerekir ve bu sorunlarını kendi başlarına değil doktor yardımı alarak çözmeyi düşünmeleri daha doğru bir yaklaşım olacaktır. Kısaca özetlemek gerekirse önce sorunun kaynağı bulunmalı varsa eğer sonrada kilo almayı engelleyen bu sorunun giderilmesi amaçlanmalıdır.

Kilo almayı engelleyen faktörler nelerdir?

Continue reading

Mesir Macununın Faydaları ve İştah açıcı yönü

Mesir Macunu Mesir Macununın Faydaları ve İştah açıcı yönü

Mesir macununun genel özellikleri, hoş lezzeti ve kokusudur. Vücuda kuvvet, kalbe ferahlık verir, dimağı kuvvetlendirir, dikkati arttırır, siniri yatıştırır, nefes darlığı, baş Dönmesi, sırt, bel ağrısı, siyatik, romatizmaya iyi gelir, kanı temizler, göğsü yumuşatır, idrar zorluğunu giderir, iştah açtığınıda söyleyebilirim.

Genel halk kitleleri arasında rağbet kazanan mesir macununun halkın inanışlarına göre şu faydaları olduğu söylenir. Macundan yiyen kimseyi bir yıl boyunca zehirli hayvanların sokmayacağına inanılır. Nevruz günü en ağır hastalar bile yese iyi olurlar. Macunu yiyen gelinlik çağdaki kızların o yıl içinde evleneceklerine inanılır.

Çocuğu olmayanların bu macundan yedikleri taktirde çocukları olacaklarına inanılır. Çocuk hastalıklarına da faydalı olduğu söylenir. Mesir sözcüğü, seyir edilecek, gezilecek yer, gezinti yeri anlamına gelmekle birlikte ismini verdiği macundan dolayı bambaşka bir anlam taşımaktadır.

Continue reading

Polenin faydaları ve polen iştah açar mı

Polen 300x221 Polenin faydaları ve polen iştah açar mı

İlkbahar aylarında çiçeklerle birlikte yoğun bir polen artışı genelde görünen bir durumdur.. Bitkilerin üreme hücresi olan polenler vücudumuz içinde bir çok faydalı beraberinde getirdiğini görebiliyoruz.

Polen ve polenin faydaları

* Polen iştah açıcıdır. Bu nedenle kilo almak isteyenler için birebirdir. Sanmayın ki iştah açıcı diye kilolu olanlar kullanamaz. Tam tersi kilolular da zayıflamakta kullanabilirler. Nasıl mı? Hemen anlatalım…
* Polen, hücrelerde ki yanma olayını metabolizmayı ve adrenalin salgılanmasını hızlandırır. Böylece biriken yağların erimesini çabuklaştırdığı gibi, kas gücünü de arttırarak zayıflama esnasında hissedilen halsizliği de giderir. Elbette direkt tek başına zayıflatmaz. Diyet yaparken takviye olarak kullanılmalı.
* Kabızlık sorunu yaşayanlar rahatlıkla poleni kullanabilirler. Bağırsaklardaki tıkanmaları önlediği için, bağırsak rahatsızlıklarını giderir.
* Stresi engeller
* Enerji verir, nekahat döneminde birebirdir.
* Düşünme kapasitesini arttırır.
* Kansızlığıa iyi gelir
* Saç dökülmesini önler
* Güzelleştirir. Nasıl mı? Bunun için, bir kahve kaşığı polen öğütülür ve taze yumurta sarısıyla karıştırılır. Bu karışım hafif masajla yüze ve boyuna sürülür. Yarım saat beklenir. Zamanı dolunca bol suyla yıkanır. Sonuçta cilt parlaklık ve tazelik kazanır.
* Kaybolan cinsel yaşamı tekrar geri getirir, ömrü uzatır ve hastalıksız standardı yüksek bir cinsel yaşam sürdürür

Continue reading

İştah açan yiyeceklerin listesi

istah acici İştah açan yiyeceklerin listesi

Çoğu insan kiloları ile başı dertte diye hükmedemediği iştahının kapanmasını ister. Kimi insan ise (gerek yetişkinler, gerek çocukları) iştahsızlık ile başı dertte diye iştahının açılmasını ister. Bu konu her iki tarafıda ilgilendiriyor aslında. İştahının kapanmasını isteyenler, bu yiyeceklerden uzak durmalı, açılmasını isteyenler ise bu yiyecekleri sofralarında barındırmalı;)

Sevgili Arkadaşlar, şimdi gelelim bahsi geçen iştah açan yiyeceklere;

İştah açan yiyecekler

- Adaçayı yapraklarından elde edilen toz iştahsızlığı önler.

- Anason tohumlarının yenmesi iştahı artırır.

- Anason tohumlarından elde edilen anason yağı iştah açıcıdır, harareti söndürür.

- Andız otu iştah açar.

- Biber ve enginar, iştahsızlığa karşı etkilidir.

- Ceviz yapraklarından yapılan çay iştahı açar, mideyi kuvvetlendirir.

- Güvercin kökü iştah açıcıdır.

- Kantaron iştahı açar, hazımsızlıkları giderir.

Continue reading