Çok Zayıfım Nasıl Kilo Alabilirim?

zayiflik 150x150 Çok Zayıfım Nasıl Kilo Alabilirim?Zayıflıktan şikayet ediyorsanız öncelikle mutlaka bir doktora gitmeniz gerekir.

Burada sizlere neden kilo alamadığınıza dair hormonel ve  kimyasal testler yapılır. Eğer bir hastalık varsa tedavi edilir.Bir hastalık sözkonusu değilse mutlaka beslenme uzmanından  yardım almayı denemelisiniz.

Continue reading

Kilo Aldıran Yiyecekler Nelerdir

Öncelikle şeker içeren yiyecekler, un içeren yiyecekler ve yağlı yiyecekler kilo aldıran yiyeceklerdir.

1 Gr Glikoz 4 kalori verir 1 gram Yağ 9 kalori verir.

kilo aldiran yiyecekler 150x150 Kilo Aldıran Yiyecekler NelerdirÖzellikle yağlı yiyecekler daha çok kilo aldırır.

Ama sağlıklı kilo almak istiyorsak, beslenmemizi dengeli olarak yapmamız gerekir.

Neler yiyebiliriz?

Meyve  ve meyve suyu mutlaka içmelisiniz,  1 bardak meyve suyunda en az 2-3 meyve bulunur.

Continue reading

Kilo Aldıran Haplar

kilo aldiran haplar 150x150 Kilo Aldıran Haplar

Saglikli bir yasam için saglikli beslenmeliyiz..

Sağlıkli kilo almak için, yemek yemekten keyif almanız şart icon smile Kilo Aldıran Haplar tabiki çok fazla abartmamak şartıyla.

Bu makale altında kilo aldırıcı haplardan ziyade site ziyaretçilerimizin daha önceki tecrübelerini yorumlayarak kilo almakta güçlük çeken ziyaretçilerimize faydalı bilgileri paylaşmasını sağlamak.

Kilo almak isteyen ziyaretçilerimiz lütfen, zayıflarkende, kilo alırkende spor takviyesini unutmayın!

Kilo Aldırıcı İlaçlar

kilo aldiran ilaclar 150x150 Kilo Aldırıcı İlaçlarKilo almak için günlük kalori ihtiyacınızdan fazla kalori almak gerekmektedir.
mesela sizin günlük kalori ihtiyacınız 3000 kcal ise siz 4500/5000 yada daha fazla kalori alırsanız kilo almaya başlarsınız.

fakat buradaki püf noktası şudur aldığınız kaloriyi egzersiz ve vücut geliştirme gibi sporlarla birlikte değerlendirdiğinizde kas kütlesi olarak kilo alırsınız…. asıl olması gerekende budur.. tıp dünyası kas kütlesi olarak kilo almayı sağlıklı görmekte ve önermektedir.. yağ olarak kilo almak ilerde damar tıkanıklığı,kalp krizi, vb… sorunlara yol açtığı kanıtlanmıştır… elbetteki vücudumuzun yağada ihtiyacı vardır fakat gerektiği kadar alınmalıdır….

Continue reading

Kilo Almak İstiyorum, Ne Yapmalıyım?

soru isareti01 150x150 Kilo Almak İstiyorum, Ne Yapmalıyım?Sitemize her gün gelen her 3 yorumdan biri mutlaka “Kilo almak istiyorum” şeklide. Bu makale altında kilo almak için sitemizdeki makaleleri takip eden ve başarılı doğal bir formüle ulaşmış kişilerin deneyimlerini diğer ziyaretçilerimizle paylaşmasını rica edeceğim.

Kilo almanın da, vermenin de ne kadar büyük bir kabus olduğunu yaşamış, tecrübeli kişilerin bu konuda çözüm bulamamış kişilere tavsiyelerini vereceklerinden süphem bile yok.

Continue reading

Doğal Kilo Alma Yolları

dogal kilo alma 150x150 Doğal Kilo Alma YollarıSitemizde her gün uzmanların kilo almak konusunda paylaştıkları makalelere yer vermeye çalışıyoruz.

Doğal kilo almak için formül arayan arkadaşlar için yeni doğal bir menü. Bu formülü deneyen bir çok kişi başarılı bir şekilde kilo almış. Denemek isterseniz, yorumlarınızı mutlaka ziyaretçilerimizle paylaşmanızı rica ediyoruz.

Continue reading

Kilo Aldıran Bitkiler & Ahmet Maranki

kilo aldiran bitkiler 150x150 Kilo Aldıran Bitkiler & Ahmet MarankiKilo almak için çabalayan ve bir türlü kilo almayı beceremeyen kişilere özel hazırladığımız diyet listemizi es geçmemenizi öneriyoruz. Metabolizmanız çok hızlı ve kilo almak için bin bir türlü formül deniyorsanız! İştahsızlık fazla yemek yemede zorlanıyorsanız sizin dermanınız bu formül olabilir.

Prof.Dr. Ahmet Maranki bitkisel yollarla kilo almanız için hazırladığı, formül ile iştaç açmak ve kolayca kilo alabilirsiniz.

Kilo Aldıra Liste 

 

 

  •  1 bardak kaynar suya papatya atılır. 10 dakika dinlendirilir ve günde bir bardak içilir.
  •  Terenin suyu sıkıldıktan sonra elde edilen bu su günde bir bardak içilir.
  •  Kakule isimli bitki toz haline getirilmesi itibariyle günde 0.5 gram hap içermiş gibi içilir.
  •  Dövülmüş kereviz bir bardak kaynar suda kaynatıldıktan sonra 10 dakika demlenmesi beklenir. Günde 3 bardak yemeklerden önce içilir.
  •  Bir çay kaşığı havuç bir bardak kaynamış suyun içine atılarak 10 dakika beklenir. Yemeklerden sonra tok karnına içilir.
  •  10 gram kantona bitkisi bir bardak kaynar suyun içine atıldıktan sonra 10 bekletilir. Öğle ve akşam yemek öncesi bu karışım içilir.
Dr. Ahmet Maranki

Çocuklarda İştah Açıcı Bitkiler

cocuklarda istah acici 150x150 Çocuklarda İştah Açıcı BitkilerÇocuklarımızın sağlıklı beslenmesi hepimiz için çok önemlidir. Çünkü, çocuk yaşlarda edinilen beslenme alışkanlıkları ilerisi için büyük bir yatırım olabiliyor. Çocuklukta aldığımız besinler vücut sağlığımız ve dolayısıyla ruh sağlığımız açısından çok önemli.

Çocuklarda İştah Açıcı ve Sağlıklı Beslenmesine yardımcı besinler nelerdir?

Mısır : çocukların gelişiminde çok yararlı bir besindir.
Domates:  özellikle çocuklar çiğ olarak yemelidir. Bebeklere sıkılarak içirilen suyu çok yararlıdır; çünkü domates çocuklar için gerekli kalsiyum, fosfor, potasyum ve organik tuz içermektedir.
Yulaf : Vücuda ısı verdiği için yazdan çok kışın tüketilir. Tiroid bezinin çalışmasını sağlar ve hızlandırır. Toksin atıcıdır. İçerdiği vitamin ve mineraller özellikle çocuklara iyi gelir.
Havuç :  çocuklarda bağırsak kurtlarına etkisi olur.
Ispanak : çocuklara ve hastalara bol miktarda yedirilmelidir.
Kivi:  A, C, P vitamini açısından son derece zengin bir meyvedir ve çocuk gelişiminde son derece sağlıklı bir besindir.
Marul:  öz suyunda bulunan maddeler küçük çocukların göğsünü yumuşatıcı etki yapar. Öksürüklerine iyi gelir. Büyüme çağındaki çocuklara çok yararlı bir besindir.
Menekşe :  dövülerek vücuda sarıldığında çocuklarda görülen kızamık, kızıl ve küçük çocukların başlarında oluşan deri kabarmasına iyi gelir.

Şişmanlama Diyeti

sismanlama diyeti 150x150 Şişmanlama DiyetiRamazan aylarında Gazetelerde zayıflama üzerine yazı dizileri, bedava el kitapçıkları, Hollywood diyetleri, Hülya Avşar tarifleri vs. vs. vs… Ama herkesin derdi kilo vermek mi? Hiç zayıflıktan şikayet eden yok mu?
Tabii ki var! Kilo vermek ne kadar zorsa bazı insanlar için bunun tam tersini yapmak da ayrı bir sorundur. Bu yazımızdasağlıklı kilo alma yöntemlerinden bahsedeceğiz.

1. Günlük beslenme programınızı yaparken, miktarı az, enerji değeri yüksek yiyecekleri tercih etmeniz gerekir. Örneğin 1 kase sütlü tatlının içine 2 yemek kaşığı eklenmiş ceviz , porsiyon miktarını değiştirmez ama enerjisini artırmış olur.

Continue reading

En hızlı kilo alma yöntemi

hizli kilo alma 150x150 En hızlı kilo alma yöntemiVücut geliştirmek veya normal bir görünüme kavuşmak için yapılması gereken doğru ve sağlıklı bir biçimde, doğal yollarla yapmak en önemlisi. Bugün çok çabuk kilo alması gerekenler için uygun olacak bir diyet programını sizlerle paylaşacağım.
Hızlı kilo alma diyeti diye bahsettiğim diyet internette dolaşırken denk geldiğim ve Türkiye’de sanırım başka hiçbir sitede yayınlanmamış bir diyet. Hızlı kilo almak veya hızlı kilo vermek birçok diyetisyen tarafından tavsiye edilmese de çok ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız bu hızlı kilo alma diyetini deneyebilirsiniz.

Continue reading