Çocuklarda İştah Açıcı Bitkiler

cocuklarda istah acici 150x150 Çocuklarda İştah Açıcı BitkilerÇocuklarımızın sağlıklı beslenmesi hepimiz için çok önemlidir. Çünkü, çocuk yaşlarda edinilen beslenme alışkanlıkları ilerisi için büyük bir yatırım olabiliyor. Çocuklukta aldığımız besinler vücut sağlığımız ve dolayısıyla ruh sağlığımız açısından çok önemli.

Çocuklarda İştah Açıcı ve Sağlıklı Beslenmesine yardımcı besinler nelerdir?

Mısır : çocukların gelişiminde çok yararlı bir besindir.
Domates:  özellikle çocuklar çiğ olarak yemelidir. Bebeklere sıkılarak içirilen suyu çok yararlıdır; çünkü domates çocuklar için gerekli kalsiyum, fosfor, potasyum ve organik tuz içermektedir.
Yulaf : Vücuda ısı verdiği için yazdan çok kışın tüketilir. Tiroid bezinin çalışmasını sağlar ve hızlandırır. Toksin atıcıdır. İçerdiği vitamin ve mineraller özellikle çocuklara iyi gelir.
Havuç :  çocuklarda bağırsak kurtlarına etkisi olur.
Ispanak : çocuklara ve hastalara bol miktarda yedirilmelidir.
Kivi:  A, C, P vitamini açısından son derece zengin bir meyvedir ve çocuk gelişiminde son derece sağlıklı bir besindir.
Marul:  öz suyunda bulunan maddeler küçük çocukların göğsünü yumuşatıcı etki yapar. Öksürüklerine iyi gelir. Büyüme çağındaki çocuklara çok yararlı bir besindir.
Menekşe :  dövülerek vücuda sarıldığında çocuklarda görülen kızamık, kızıl ve küçük çocukların başlarında oluşan deri kabarmasına iyi gelir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>