Çok Zayıfım Nasıl Kilo Alabilirim?

zayiflik 150x150 Çok Zayıfım Nasıl Kilo Alabilirim?Zayıflıktan şikayet ediyorsanız öncelikle mutlaka bir doktora gitmeniz gerekir.

Burada sizlere neden kilo alamadığınıza dair hormonel ve  kimyasal testler yapılır. Eğer bir hastalık varsa tedavi edilir.Bir hastalık sözkonusu değilse mutlaka beslenme uzmanından  yardım almayı denemelisiniz.

Yine vitamin ve mineral konusunda eksikleriniz varsa, dengeli ve sağlıklı bir şekilde kilo almanız sağlanabilir. Bütün bunlarla beraber düzenli bir egzersiz programına başvurabilirsiniz. Bunu da beslenme programı ile birlikte yaparsanız çok daha iyi sonuç alırsınız.  Bunlar dışında yapabileceklerinizden bazıları düzenli yemek yemeye başlamak. Çay ve kahveden uzak durmak. Çünkü bu içecekler metebolizmanızın hızını arttırır bu yüzden kilo almanıza engel olur. Sigarayı bırakmalısınız çünkü sigara metabolizma hızını %10 oranında arttırır.

Ayda 1 yada 2 kilo almak en sağlıklısıdır. Yavaş yavaş kilo almak hem sağlıklı olur hemde kalıcı olur. Kilo almakta ciddi bir iştir. Kolestrolünüzün artmaması ve sağlıklı bir şekilde kilo almanız çok önemli.

 

7 thoughts on “Çok Zayıfım Nasıl Kilo Alabilirim?

  1. 10 yasındayım 20 kıloyum kılo alamıyorum ne yapmalıyım yemek yemek ıstemıyorum zorla yıyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>