İştah açıcı besinler hangileri

iştah açıcı besinler İştah açıcı besinler hangileri

Bir çok kişi iştahı’nın açık olmadığından şikayetci oluyor günümüzde. Bizde iştah açıcı sitesi olarak, bu kişiler için iştah açıcı besinlerin hangileri olduguna değindik. Şimdi hep beraber iştah açan besinlere bir göz atalım Sevgili Arkadaşlar.

Kilo almak biraz olsun zayıflıktan kurtulmak isteyenlere yazılmış güzel bir yazı olacak. Bu besinlerle acıkmanızı sağlaya bilirsiniz.İşte uzman lar tarafından önerilen iştah açıcı besinler karşınızda ;

Tuz: İştahınızın açılmasına yardımcı olur. Tuzlu bir besinin hemen arkasından tatlı bir besin tüketme ihtiyacı hissedersiniz. Bunun nedeni kan şekerinizdeki iniş çıkışlardır. Aşırı tuz tüketiminden uzak durunuz.

Kırmızı biber(acı biber): Diğer bir iştah açıcı besin maddesi de acı biberdir. Acı biber tükettiğinizde doygunluk hissinizi anlamanız zor olmaktadır.

Patates: Glisemik indeksi en yüksek besinler arasındadır.

Nohut: Midenin temizlenmesine yardımcı olur. Aynı zamanda iştahı da açar. Tüketimi hafta da 3 porsiyonu(yani 12 çorba kaşığı) geçmemelidir.

Havuç: Glisemik indeks değeri en yüksek sebzelerdendir.

Mısır: Glisemik indeks değeri yüksek olan besinlerdendir. Yendikten sonra açlık hissi uyandırır. Diyet esnasında çok fazla tercih edilmemelidir.

Tarçın, Greyfurt, Karalahana ve Alkol: İştahınızın açılmasına yardımcı olan diğer besinlerdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>