İştah Açıcı Bitkiler

İştah açıcı sınıfında incelenen bitkilerin özellikle bazı türlerinin oldukça farklı özellikleri bünyesinde taşıdığı bilinmektedir. Peki ama bu iştah açıcı bitkilerde aranması gereken özellikler en olmalıdır?

istahli cocuk 300x187 İştah Açıcı Bitkiler

Her şeyden önce tüketeceğimiz bu bitkinin toksik etkisi bulunmamalıdır. Aynı zamanda kesinlikle metabolizma hızının geliştirilmesine yardımcı olmamalıdır. Eğer metabolizma hızında artış görünmesi gibi etkileri bulunuyorsa kısa bir süre içerisinde alınma ihtimali bulunan kiloların verilmesi de söz konusu olabilmektedir.

Bunların dışında bir diğer önemli özelliği de bu bitkilerin içeriğinde bol miktarda besleyici maddenin bulunmasıdır. Bunlar arasında proteinler, karbonhidrat ve yağların yoğun olması da iştah açıcı ve mide hacminin geliştirilmesine önemli oranda yardımlar sağlayabilmektedir.

Kilo almak istiyorsanız doğrudan bir doktora giderek nasıl bir besin tüketmeniz gerektiği hususunda yardım alabilirsiniz. Bu durumda kısa bir süre içerisinde sizlere oldukça önemli yardımları olacağı da unutulmamalıdır.

3 thoughts on “İştah Açıcı Bitkiler

  1. MERHABA BENİM KIZIM 37 AYLIK OLDU DOGDUGUNDAN BERİ ZORLA YEMEK YİDİRİYORUM ŞU ANDA 14 KİLO DUY TABİKİ VERMEDİYSE ARTIK NASIL DAVRANACAYIMI ŞARŞIRMIŞ DURUMDAYIM
    NELER KULLANDIM YİNE AYNI ÇARESİZZİM ARTIK YARDIM..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>