Karabiber kullanmanın faydaları ve iştahı açar mı ?

Karabiber 193x300 Karabiber kullanmanın faydaları ve iştahı açar mı ?

Yemeklerimizin vazgeçilmezi olan karabibiren yemeklere konulması dışında bir çok faydası olmaktadır Sevgili Arkadaşlarım.

En büyük özelliği iştah açıcı olmasıymış.İştah açıcı ama bayada bir acıKarabiberin Faydaları ve kullanımıEee acıyı yincede dildeki acının geçmesi için üzerine bir sürü şey yenilip içiliyorKarabiberin Faydaları ve kullanımıDemek ki iştah açıcı olduğu kesinKarabiberin Faydaları ve kullanımı

Karabiberin Faydaları ve kullanımı

Karabiber:Karabiber ağacının meyvesi olan biber tohumunun olgunlaşmadan toplanıp kurutulması ile elde edilen Karabiber Dünya’da en çok kullanılan baharatlardan biridir.

Karabiberin Faydaları:

Özellikle sindirim sisteminin sağlıklı ve düzenli çalışmasına yardımcı olarak hazmı kolaylaştırır. İdrar ve gaz söktürücü etkisi ile kabızlığı önlemede yararlıdır. İştah açıcıdır. Sindirim sistemindeki mikropları öldürür. Enerji verir. Cinsel gücü arttırır. Sinirleri kuvvetlendirir ve kansızlığa karşı faydalıdır.

Karabiber Nasıl Kullanılır?

Karabiber toz halinde yemeklerde baharat olarak yemeğe lezzet ve koku katmak ve iştah açmak için kullanılır. Ayrıca, bal ve soğan ile birlikte macun yapılıp saç dökülen yere sürülerek saç dökülmesine karşı kullanılabilir.

Başka bir kaynağa göre Karabiberin Yararları;

-Mideyi ısıtır.
-İştah açar.
-Hazmı kolaylaştırır.
-Mide ve bağırsaklardaki mikropları öldürür.
-Gaz söktürür ve gaz birikmesine engel olur.
-Şeker hastalığının ilerlemesini durdurur.
-İdrar söktürür.
-Enerji verir.
-Cinsel istekleri kamçılar.
-Sinirleri kuvvetlendirir.
-Yiyeceklerde baharat olarak kullanılır.
-Damar sertliği, yüksek tansiyon, egzama, üremi, bağırsak iltihabı ve romatizmadan şikayet edenler, mümkün olduğu kadar az kullanmalıdırlar.
Karabiber toz halinde yemeklerde baharat olarak yemeğe lezzet ve koku katmak ve iştah açmak için kullanılır.
-Ayrıca, bal ve soğan ile birlikte macun yapılıp saç dökülen yere sürülerek saç dökülmesine karşı kullanılabilir.

One thought on “Karabiber kullanmanın faydaları ve iştahı açar mı ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>