Kilo alamama problemi için çözüm!

kilo aldiran haplar1 150x150 Kilo alamama problemi için çözüm!Daha önceki kilo alma konusundaki makalelerimizde özellikle altını çizdiğimiz gibi, eğer diyetisyene gitmeden kilo almak istiyorsanız, göbeklenme sorununa çözüm üretmeniz gerekiyor. Kilo kazanımında bir yada iki kilo almak başarı sayılır. Her öğünün yenmesi lazım. ‘Öğün atladım, telafi ederim’ demekle olmuyor. Özellikle yatmadan önce yenilen yemeğin çok büyük avantajı var.

Günde altı öğün ve Ağırlık Çalışması Şart

Amaç harcanılandan fazla kalori sahibi olabilmektir. Bu her şeyi yemek ve atıştırmak anlamına gelmiyor. Disiplinli ve programlı beslenmek önemli. En az altı öğün yemek tüketilmeli ve öğün araları 2 bilemedin 3 saati geçmemelidir. Yağlı tohum tüketimi (fındık, ceviz vb…) küçük hacim içerisinde çok fazla enerji bulundurması ve faydalı yağlar içermesİ açısından büyük avantaj sağlar. Ayrıca sağlıklı kilo ve kas hacmi artışı için hafta da iki üç kez ağırlık çalışılması gerekiyor (yok ben göbek yapmak istiyorsanız bunu atlayabilirsiniz).

Başarmak için..

Kalorisi yoğun olan besinleri seçin. Böylece daha az hacimli besin daha az yer kaplar fakat daha fazla enerji sağlar. Kuru meyveler, süte süt tozu eklemek, salatalara enerji değerini artırıcı zeytin yada avokado ilavesi, patates ile ekşi krema veya mayonezli salata gibi…(hayal gücünüzü kullanın)
Daha sık yemek yiyin. Az ve sık beslenerek midenizin daha fazla besin almasını sağlayın. İştahınızı zorlayın.
Sıvı gıda ve içecekleri yemeklerle birlikte değil yemekten 30 dakika önce yada sonra tüketin. Böylece mideniz daha çok yemek birikimi yapacaktır.
Besin değeri yüksek içecekleri tercih edin. Meyve suları,süt veya milk shake ideal içecekleriniz olabilir.
Yatmadan önce mutlaka ara öğün yiyin. Hazmı zor olmayan enerji değeri ve karbonhidrat içeriği yüksek yumuşak besinler tercihiniz olsun. (muzlu-ballı süt, veya meyveli,ballı,cevizli yoğurt yiyin)
Sebze-meyve yanında mutlaka ekmek makarna veya pilav yiyin.
Yağa yüklenmeyin. Aşırı yağlı yemek tokluk hissi verebildiğinden bir sonraki öğünde acıkmayı engeller. Yağ dikkatli tüketilmezse kolestrolün yükselemsine yol açar. Hergün fast food patates kızartması yemeyin.

İçecek tarifi:

1 Bardak süt,

8 Büsküvi,

10 Fndık,

1 Yemek kaşığı koyu bal,

ve bir külah dondurma. Bu malzemeleri mikserde iyice karıştırın. Bu yaklaşık 750 kaloriye denk gelmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>