Kilo Aldıran Yiyecekler Nelerdir

Öncelikle şeker içeren yiyecekler, un içeren yiyecekler ve yağlı yiyecekler kilo aldıran yiyeceklerdir.

1 Gr Glikoz 4 kalori verir 1 gram Yağ 9 kalori verir.

kilo aldiran yiyecekler 150x150 Kilo Aldıran Yiyecekler NelerdirÖzellikle yağlı yiyecekler daha çok kilo aldırır.

Ama sağlıklı kilo almak istiyorsak, beslenmemizi dengeli olarak yapmamız gerekir.

Neler yiyebiliriz?

Meyve  ve meyve suyu mutlaka içmelisiniz,  1 bardak meyve suyunda en az 2-3 meyve bulunur.

Bu yüzden sürekli meyve yeme şansınız yoksa, öğün aralarında ve yemek aralarında içeceğimiz meyve suyu normal almamız gereken şeker oranını arttırır ve kilo almamızı sağlar.

Ekmek, pilav ve makarna yine sağlıklı karbonhidratları tercih etmeliyiz. Yağlı yiyecekleri biraz biraz ekleyebiliriz, yemekleri biraz daha yağlı yapabiliriz.  Tabiiki yine sağlıklı yağlar kullanarak. Zeytin yağı, tereyağı  kullanabilirsin. Tamamen yağlı bir yiyecek yemek hem midemize dokunur hemde kolestrol gibi bir çok hastalıklara sebep olur. Bunları öğünlere bölersek dengeli bir şekilde kilo almak için çok daha rahat olur.

Genelde kilo alma programlarında en çok yapılan şey daha çok kalorili ama az hacim kaplayan yiyecekleri tercih ettirmektir. Çünkü zayıf kişilerin mide kafesleri çok az . Bu yüzden ancak sık sık ve kalorili yiyeceklerle kilo alabilirsiniz. Besinlerin içerisindeki karbonidrat miktarı, şeker ve yağ oranı yüksek yiyecekler kilo aldıran yiyeceklerdir.

Beslenme Uzmanı : Gonca Güzel

14 thoughts on “Kilo Aldıran Yiyecekler Nelerdir

  1. kilo almak istiyorum özellikle yüz’ümden bana yardım ede bilir misiniz lütfen ne yapmam lazım

  2. bende kilo almayanlardanim.. bazen cok yiyorum ama hemen hazmetiorum genelde herseyde.. kilo almam mumkun olmuo.. bas donmesi asiri sekilde halsizlik yapio.. herseyin yaglisini yiyorum ama bir muttenden sonra mide bulanmasi istahsizlik yapio acaba ilac gibi seylerde mi kullanmaliyim.. ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>