KİLO ALMANIZA YARDIM EDECEK İPUÇLARI

1) Yiyeceklerinizi seçerken bol kalorili olmalarına dikkat edin.

2) Günde 4 – 6 öğün yemek yiyin (hepsi de bol kalorili)

3) Bol karbonhidrat ve protein alın. Ancak unutmayın kalorinizin çoğunluğunu daima karbonhidratlar oluşturmalıdır, proteinler değil.

4) Su için. Şişmanlara sorun, su içsek yarıyor diyeceklerdir, gerçekten de su esinlerin kullanılabilmesi için teml bir besin maddesidir ve kilo kazanmak istiyorsanız bol miktarda içmelisiniz.

5) Geceleri yatmadan 2-3 saat önce yemek yiyin. Böylece kaloriniz az harcanacaktır.

6) Yo-Yo diyeti uygulayın. Bu en iyi kilo alma yöntemlerinden birisidir. 4 gün boyunca yüksek kalorili bir diyet yapın, sonra 3 gün süresince daha çok kalori içeren yiyecekler yiyin. Bu durum zayıflamak isteyen şişmanların başına sık sık gelen bir durumdur. Zayıflamak için diyet uygularlarken, birden kendilerini kaybedip daha çok yemeye başlarlar, ancak siz bunu bilinçli yapacaksınız.

7) Biraz daha fazla sodyum alın. Bu vücudunuzun suyu tutmasını sağlayacaktır. Bu durum da zamanla kas mikarınızın artmasına neden olacaktır.
icon cool KİLO ALMANIZA YARDIM EDECEK İPUÇLARI Kırmızı et diğer etlere göre daha fazla kilo almanıza neden olur. Ancak bunu sürekli olarak tüketmeyin, arada başka protein kaynakları da tüketin.

9) Protein ve aminoasit içeren içecekler için, bunlar eczanelerden bulunulabilir. Ayrıca bu amaçla sütün içerisine blendırda parçalnmış hurma koyarak iebilirsiniz.

10) Yiyin ve istirahat edin.

5 thoughts on “KİLO ALMANIZA YARDIM EDECEK İPUÇLARI

  1. ıyı gunler ben 22 yasındayım evlıyım.boyum 1 68 kılo 47 cok zayıfım ben kılo almak ıstıyorum bana yardımcı olun lutfen sık sık yıyorum ama az yıyorum kılo alamıyorum bırde kansızlık cıktı bende sızden yardım beklıyorum.

  2. ben 48 kiloyum yaşım 31 boyum 1.73ama kilo sorunum var doktorlara gittim tüm ilaçlarını kulandım ama alamaadım uykum düzenli iştahım belli olmuyor bazen iyi bazen yok ne yapabilirim yardımcı olurmusunuz…

  3. merhaba ben 1.74 boyundayım 50 kiloyum yazanları yapıyorum ama bi türü kilo alamıyorum yardımcı olur musunuz?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>