Polenin faydaları ve polen iştah açar mı

Polen 300x221 Polenin faydaları ve polen iştah açar mı

İlkbahar aylarında çiçeklerle birlikte yoğun bir polen artışı genelde görünen bir durumdur.. Bitkilerin üreme hücresi olan polenler vücudumuz içinde bir çok faydalı beraberinde getirdiğini görebiliyoruz.

Polen ve polenin faydaları

* Polen iştah açıcıdır. Bu nedenle kilo almak isteyenler için birebirdir. Sanmayın ki iştah açıcı diye kilolu olanlar kullanamaz. Tam tersi kilolular da zayıflamakta kullanabilirler. Nasıl mı? Hemen anlatalım…
* Polen, hücrelerde ki yanma olayını metabolizmayı ve adrenalin salgılanmasını hızlandırır. Böylece biriken yağların erimesini çabuklaştırdığı gibi, kas gücünü de arttırarak zayıflama esnasında hissedilen halsizliği de giderir. Elbette direkt tek başına zayıflatmaz. Diyet yaparken takviye olarak kullanılmalı.
* Kabızlık sorunu yaşayanlar rahatlıkla poleni kullanabilirler. Bağırsaklardaki tıkanmaları önlediği için, bağırsak rahatsızlıklarını giderir.
* Stresi engeller
* Enerji verir, nekahat döneminde birebirdir.
* Düşünme kapasitesini arttırır.
* Kansızlığıa iyi gelir
* Saç dökülmesini önler
* Güzelleştirir. Nasıl mı? Bunun için, bir kahve kaşığı polen öğütülür ve taze yumurta sarısıyla karıştırılır. Bu karışım hafif masajla yüze ve boyuna sürülür. Yarım saat beklenir. Zamanı dolunca bol suyla yıkanır. Sonuçta cilt parlaklık ve tazelik kazanır.
* Kaybolan cinsel yaşamı tekrar geri getirir, ömrü uzatır ve hastalıksız standardı yüksek bir cinsel yaşam sürdürür

One thought on “Polenin faydaları ve polen iştah açar mı

  1. kılo almak ıcın ac karnınamı yoksa tok karnınamı kullanılmalı? ( bes yasındakı kızım ıcın) ve zayıflamak ıcın nasıl kullanılmalı? (yas 26)

    tesekkurler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>